Bajka o zarządzaniu budżetem

Był sobie Książe, którego królestwo rozwijało się baaardzo, baaardzo!

Jednak Księżna zauważyła, że mimo tego rozwoju ich księstwo dostarcza im wielu dodatkowych obowiązków. Rosły majętności księstwa, więc pojawiło się dużo trosk. Ot, jak to w księstwie, potrzebny był zarządca, który poprowadziłby księstwo na nowe i spokojne wody.

Księżna powiedziała więc Księciu: – Wybierzmy zarządcę, który poświęci cały swój czas i umiejętności zarządzaniu naszym księstwem. Sprawi, że nasi poddani, będą cieszyli się pracą i dobrobytem, a my będziemy mogli patrzeć jak rośnie nasze księstwo.

W związku z tym, że inwestowali w rozbudowę pałacu, budowali projekt parku i różanego ogrodu oraz budowali szkołę dla dzieci swoich poddanych chcieli aby zarządca stale relacjonował wydatki z tych inwestycji.

Znaleźli człowieka bardzo mądrego i doświadczonego. Złożyli na niego obowiązki i swoje zaufanie. Postanowili spróbować…

Nie wiedzieli jednak jak znaleźć narzędzie dla zarządcy, ale wiedzieli, że choćby zarządca pracował dzień i noc bez wytchnienia, to nie okiełzna wszelakich wydatków i nie dostarczy im informacji o projektach prowadzonych w księstwie na czas – na bieżąco.

Zaprosili zarządcę, aby z nim porozmawiać i wespół użyli wyszukiwarki jak to książęta mają w zwyczaju. Napisali słowa kluczowe: „zarządzanie budżetem projektu”

Odnaleźli link do: http://enova.komako.pl/komako-zarzadzanie-budzetem-projektu.html

To okazało się przełomowe dla rozwoju księstwa.

Dzięki mądremu podejściu zarządcy i pary książęcej, okazało się, że jak zaczęli stosować mądre zasady zaczęli osiągać wyznaczone cele, a księstwo kwitło i rosło. Zarządca i jego pracownicy mogli troszczyć się o książęce projekty i jednocześnie na bieżąco dostarczać dane dla pary książęcej, nie marnując czasu na pisarską robotę (-:

Stali się szczęśliwymi władcami, którzy osiągnęli cele dla swojego księstwa

http://oprogramowanie-dla-firm.blog.pl/2013/06/01/rola-sponsora-projektu-jak-zadbac-o-wyznaczenie-najwazniejszych-celow-wdrozenia-enova/

WM

Dodaj komentarz