Biuro Rachunkowe w chmurze: -eee tam, czy e-dobry_pomysł?

Wszyscy bijemy się na tzw. rynku lub o nas się biją 🙂
Czy biura muszą konkurować tylko ceną, czy chmura daje przewagę? jaka to musi być chmura… cumulus? a może… internetus!

Skoro przedsiębiorcy konkurują, to podobnie jest z biurami rachunkowymi.

Outsourcing księgowości jest coraz popularniejszy a dzięki informatyce coraz bardziej umożliwia współpracę biur z klientami jak w przypadku własnego księgowego w firmie!

To dzięki chmurze internetowej biuro rachunkowe może jawić się swoim klientom jako:

  • nowoczesne
  • dostępne 24h/7
  • elastyczne
  • automatyzujące pracę i współpracę

Zwiększenie konkurencyjności usług Biura Rachunkowego

Chmura internetowa dla Biura Rachunkowego nie jest idealna można doszukiwać się wad i twierdzić, że lepiej mieć własny serwer (“…a bo mnie widzą, a mój szwagier to…”), ale z chmurą jest trochę tak jak z kupowaniem w markecie. Prawie wszyscy to robimy, nawet jak lubimy małe sklepy, czy ryneczki.

Po prostu chmura jest przygotowana „dla wielu”. Czyli taniej jest po prostu skorzystać niż finansować “własny serwer” i indywidualne usługi informatyczne. Korzystając z chmury nie myślimy o tym że trzeba jeszcze „to i tamto…” Chmura oferuje pełny outsourcing IT.

Nowa generacja przedsiębiorców szuka internetowych Biur Rachunkowych

Część Klientów poszukuje nowoczesnych Biur Rachunkowych, czyli dostępnych i komunikujących się za pomocą sieci. Młodzi przedsiębiorcy, czyli urodzeni już w latach osiemdziesiątych mogą nie rozumieć braku dostępności usług Biura w Sieci.

Nie chodzi tylko o komunikację z biurem księgowym, przecież można (z Biurem) pracować online w jednej bazie danych – Klient i jego Księgowi. Taki model może proponować Biuro Rachunkowe swojemu Klientowi oraz – dla pełni szczęścia – udostępnić mu oprogramowanie. Warunki licencyjne systemów bywają na to przygotowane.

…jesteś do tego przekonany? czy jako klient, czy jako księgowy?
zachęcam do dyskusji …Was #ksiegowiprzyszlosci

Dodaj komentarz