Czy przepis jest w kuchni najważniejszy?

Logika nakazuje mówić TAK, ale chęć improwizacji – potrzeba wolności z tym walczy – i trzeba mówić NIE. Przecież zawsze można doprawić przed podaniem, może do głowy wpadnie, by dodać jakiś skladnik ekstra…

A jak jest z projektem wdrożeniowym. Z naszych doświadczeń przy wdrożeniach systemu enova, wynika, że jednak przepisu trzeba sie trzymać 🙂

Metodyka jest jak przepis, dotrzymanie przepisu…

…nie jest gwarancją sensu stricte, ale przybliża projekt do sukcesu, czyli zakończenia i zrealizowania założonych celów w przyjętym czasie i budżecie.

Dlaczego metodyka wdrożeń jest tak ważna?

Metodyka, czasem zwana metodologią to „zbiór zasad dotyczących sposobów wykonywania pracy w projekcie”. Trzeba zasady ustalić, pamietając, że w projekcie pracuje zespół ludzi – przedstawicieli firmy wdrażanej i wdrożeniowcy.

Co znaczy ustalić kroki metodologii wdrożenia?

Krótko mowiąc, trzeba się umówić 🙂 Najlepiej na początku projektu (proszę czytaj: nigdy później!). Jak się umawiać powiem innym razem. W KOMAKO w naszej metodyce nazywamy to sesją planowania.

Potem jeszcze “parę punktów” kontrolnych w projekcie – czyli kamieni milowych, dobra współpraca (czytaj i zapisuj w umowie: współdziałanie) i sukces bliski.

 

Dodaj komentarz