Jedna aplikacja ERP i 3 interfejsy do wyboru w enova 365: wybrać multi?

Praca w chmurze i dostępność rozmaitych urządzeń tworzy nowe scenariusze zastosowań systemów w firmie. Warto rozważyć taki system w którym będzie można jeden system zastosować do różnych ról pracowników i wspomnianych scenariuszy. Co w tym wypadku oznacza jeden system?

W systemach rozróżnia się tzw. warstwy: warstwa bazy danych, warstwa logiki biznesowej aplikacji oraz warstwa interfejsu użytkownika.

W systemach zintegrowanych występuje jedna baza danych, to wyróżnik takiej integracji. Systemy ERP to właśnie takie systemy.

Warstwa logiki biznesowej to warstwa w której ujęto całą funkcjonalność systemu, a trzecia warstwa to interfejs użytkownika. Różnorodność interfejsów wynika z różnorodności urządzeń oraz systemów operacyjnych. Wielość ról i wymagań użytkowników wymaga różnych – bo dopasowanych interfejsów, tak jest lepiej.

Ale jeśli logika biznesowa jest w warstwie interfejsu, oznacza że w systemie jest tylko jedna – jednolita baza danych, a producent rozwijać musi równolegle różne projekty, czyli każdą aplikację odrębnie.

Problemu nie ma jak są to małe wspomagające aplikacje, czasem to może być atut. Ale jak jest to cały system ERP, okazuje się, że taki rozwój staje się koszmarem dla projektu (budżet produkcyjny rośnie bardziej niż proporcjonalnie) oraz dla użytkowników (wychodzą niespójności w działaniu i uprawnieniach).

Szansą może być system hybrydowy:

 • Jedna, centralna baza danych
 • Jedna i spójna logika biznesowa
  oraz
 • Różne dostępne na wielu urządzeniach i na różnych stanowiskach

enova365 w wersji Multi spełnia te wymagania, daje możliwość instalacji hybrydowej:

 • enova365 w interfejsie tradycyjnym (tzw. desktop)
 • enova365 dostępna w przeglądarce internetowej (HTML5 na dowolnej platformie mobilnej)
 • enova365 dostępna w interfejsie dotykowym Windows 8 (tzw. interface modern UI, dawniej zw. metro)

Można sobie wyobrazić, że w dziale księgowości praca odbywa się w tradycyjnym interfejsie, w dziale handlowym w przeglądarce, a kierownictwo i pracownicy mobilni średniego szczebla wykorzystują interfejs dotykowy.

Oczywiście w enova jest to dowolne, jeśli jesteś zainteresowany zapytaj o możliwości.

 • enova365 jako rozwiązanie hybrydowe z interfejsem windows forms, czyli popularny desktop:

 

enova
enova z interfejsem desktop

 

 

 

 

 

 

 • enova 365 w rozwiązaniu hybrydowym z interfejsem w przeglądarce internetowej (HTML5):
enova 365
enova 365 w przeglądarce internetowej

 

 

 

 

 

 

 

 • enova 365 w interfejsie dotykowym Windows 8.1 – modern UI

enova 365 dotykowy interfejs

 

W przypadku gdy użytkownikowi wystarczy do pracy tylko tradycyjny interfejs (typu desktop) odpowiednią wersją enoba365 jest wersja Standard. Rodzaje licencji można mieszać, czyli można zakupić wersję Multi dla jednej grupy użytkowników, a dla pozostałych wersje Standard.

 

zobacz więcej: http://erp-enova.pl/enova_asp.html

 
enova 365 windows 8 i modern UI

Dodaj komentarz