udomowić e-commerce

Firmy teraz mają sklepy internetowye, wystawiają aukcje na Allegro, na eBay’u a czasem jeszcze…jako czwarty kanał internetowej sprzedaży występuje platforma B2B, na której klienci biznesowi po zalogowaniu dokonują zakupów.

Jak działalność w e-commerce stanowi tylko dodatek i występuje kilka transakcji dziennie to jakoś idzie. Ale przecież nie o to chodzi!

Spotykamy się z Klientami, którzy swoje działania handlowe w znacznym stopniu realizują poprzez e-commerce i cała logistyka firmy jest zorganizowana tak by każdego dnia obsłużyć dziesiątki transakcji, a nawet więcej.

To powoduje wiele interakcji wokół zamówień ze sklepu internetowego, zamkniętych aukcji, itd. Wydaje się, że jedynym sposobem jest zwiększanie zespołu aby obsłużyć te zdarzenia, które dzieją się przecież w różnych i niepowiązanych systemach – różnych miejscach w sieci!

Ale, ale… wszystkie systemy – ich dostawcy – wyposażyli w interfejsy webAPI, czyli systemy webservices, które pozwalają połączyć procesy gospodarcze między aplikacjami bez pośrednictwa ręcznej obsługi.

Czy Twój ERP też ma API przy pomocy którego można stworzyć interfejs łączący z tymi platformami handlu internetowego? Systemy webservices pozwalają na przeniesienie zarządzania transakcjami do głównego systemu zarządzania firmą, czyli systemu ERP.

Dzięki temu otrzymujesz udomowiony e-commerce w swoim systemie ERP, czyli:

  1. działacie tylko w jednym centralnym systemie
  2. pracownicy nie muszą logować się “w kilka miejsc” i mogą dopilnować większej liczby transakcji, zapiąć logistykę automatycznie powstających wysyłek
  3. zamówienia ze sklepu internetowego wjeżdżają “z automatu” do ERP’a
  4. informacje o oferowanych towarach i usługach automatycznie wychodzą na zewnątrz do wszystkich odbiorców – we wszystkich wykorzystywanych kanałach e-commerce
  5. aukcje wystawiacie w ERP’ie rezerwując towary w odpowiednim magazynie

Zrób je razem i to jednym zamachem 🙂

Nie ma innego sposobu na obsługę dziesiątek, czy setek zdarzeń dziennie w procesie handlowym, jak “zrobić je w jednym systemie”.

Co myślisz o udomowieniu tych różnych procesów w jednym ERP’ie?

WM
#ecommercewenova365

Dodaj komentarz