Wydajniej Mobilniej Szybciej czyli WMS w magazynie centralnym firmy

W bajkach najważniejsze jest zakończenie, ale w logistycznej bajce wszystko zaczyna się na początku… Był sobie dłuuugi, dłuuugi proces logistyczny!

Jak w magazynie centralnym firmy, który obsługuje wysyłki zamówień z systemów internetowych (z kanału e-Commerce), dziennie jest do obsłużenia 300 wysyłek do klientów indywidualnych a okno czasowe to przedział od godziny 8:00 do 13:00, to robi się ciasno i ludzie muszą się ostro starać.

Rozwiązaniem jest WMS i zintegrowany z kanałem e-Commerce system ERP, czyli:

  • WMS jest systemem magazynowym obsługującym lokalizacje magazynowe. To system który “wie” gdzie leży towar z zamówienia, który trzeba w odpowiedniej kolejności zaproponować obsłudze aby wyszedł na czas, czyli SZYBKO!
  • Magazynier nie biega do biura po dokumenty z drukarki, ale na swojej końcówce, czyli MOBILNYM terminalu otrzymuje zamówienia, które musi skompletować i przygotować do spedycji.
  • System tak układa koszyki zamówień i pozycje w zamówieniach aby magazynier przejeżdżał pomiędzy półkami w optymalnej trasie i WYDAJNIE kompletował wydanie zamówienia. Nie ma jeżdżenia i kręcenia się w alejkach, albo pytania kolegów gdzie leży…

Czyż nie bajka? Pisana kodem kreskowym i odczytywana na urządzeniach mobilnych 😉

 

Dodaj komentarz