Zmęczenie wyborem… jak to zarządy delegują wybór systemu?!

Ty Janku interesujesz się komputerami, wiesz co potrzebujemy. No zapytasz też Pani Ewy, naszej księgowej… znajdź firmę która dostarczy nam program.

Ostatnio znajomy polecił nas w pewnej firmie. – Szukają systemu CRM, czegoś do zarządzania dokumentami i ERP do Księgowości – powiedział. Podał też branżę i polecił: – zadzwońcie i się umówcie.

Cóż było robić. Lead’y wdrożeniowe to nasz chleb, więc się ucieszyłem.

Radość była większa jak okazało się, że jest 60 użytkowników systemu. Sporo potrzeb w obszarze CRM, chęć opanowania przepływów dokumentów i włączenie Klientów do pracy z dokumentami w specjalnym ekstranecie firmowym. Na dodatek ERP.

Ale… rozmowy toczą się od 6 miesięcy i jesteśmy 10 firmą…

Przyklapłem. Pan Janek zmęczony procesem. Nie ma celów wyznaczonych przez kierownictwo. Mimo, że rozmawia z nami i mówi, że jesteśmy nr 10 to nadal nie ustanowił jasnych kryteriów i spisu funkcjonalności.

Każdy kolejny oferent dostarcza mu nowej wiedzy…

Niby fajnie z jego strony bo „za darmo”. Ale jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że oferty przestają być porównywalne.

Powtarza, że muszą już decydować…  Hmmm, co tu robić, aby nie stracić z nimi czasu w tych poszukiwaniach?

Jednak wierność metodyce.

Ważne aby nasze podejście pokazało Panu Jankowi i Pani Ewie oraz ich zarządowi ścieżkę wypracowania oferty, a potem rozwiązania, czyli nowego systemu.

Albo wstępne rozpoznanie, uchwycenie budżetu, wycena kosztorysowa, która będzie rozliczana powykonawczo i etapowo.

Albo oferta na analizę wymagań i później wycena ryczałtowa wdrożenia nowego systemu.

WM

Jak skrócić, żeby wydłużyć?

Jak skrócić proces wyboru i poszukiwań systemu? O tym mówiliśmy na konferencji Zintegrowane systemy IT wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zapewniające bezpieczeństwo i ochronę danych. Wystąpienie miało miejsce 25 czerwca w Szczecinie w hotelu Silver. Konferencję zorganizowała firm BPC z Katowic.

Wojciech Mikulski enova365 skróceniu wdrożenia i wyboru systemu ERP
wystąpienie Wojciecha Mikulskiego, KOMAKO na konferencji BPC

 

Dodaj komentarz